İÜ Elektromobili MİLAT 1453 Şampiyon

İÜ Elektromobili MİLAT 1453 Şampiyon

TÜBİTAK tarafından 01-07 Ağustos 2016 tarihleri arasında İzmit Körfez Pisti’nde düzenlenen “Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda” elektromobil kategorisinde birinciliği İÜ Elektromobil Takımı MİLAT 1453 kazandı.

TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları 2016 Hidromobil ve Elektromobil olmak üzere iki kategoride gerçekleştirildi. Yarışlarda hedef, belirtilen süre içinde istenen turları tamamlayarak en az enerji harcamak bir başka deyişle enerji verimliliğini üst düzeyde tutmak oldu. İstanbul Üniversitesi’ni Elektromobil kategorisinde yeni yapılan MİLAT S2 aracı ile İÜ Elektromobil Takımı MİLAT 1453 temsil etti. MİLAT 1453 damalı bayrağı gören ilk takım oldu.

MİLAT 1453 Şampiyonluk Kupasını Rektörümüze Takdim Etti

İÜ Elektromobil Takımı MİLAT 1453, TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda kazandıkları kupayı ve madalyalarını İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’a takdim etti.

Şampiyon olan takımı ve ekip üyelerini tebrik eden İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Bu şampiyonluk üniversitemizin sadece sosyal ve sağlık alanlarında değil teknik alanlarda da başarılı olduğunun bir kanıtıdır. Öğrenci odaklı eğitim çalışmaları kapsamında bu tür projeleri her zaman destekliyoruz. Öğrencilerimiz gece gündüz çalışarak bu başarılı projeyi gerçekleştirdiler. Hocalarımızı ve öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak, Takımın Akademik Danışmanı Prof. Dr. Prof. Dr. İlhan Kocaarslan ve takım üyelerinden araç hakkında ayrıntılı bilgi aldı. İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, İÜ Genel Sekreteri Metin Küçük ve İÜ Rektör Danışmanı ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Prof. Dr. Ergün Yolcu ile birlikte aracı inceledi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Telefon: +90 212 440 00 00
Faks: +90 212 440 00 58
İstanbul Üniversitesi
Merkez Kampüsü 34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul